free counters Subskrybuj kanał RSS blogu
Blog > Komentarze do wpisu

Tak na dobranoc...

zerknęłam na artykuł  http://www.tvn24.pl/-1,1690707,0,1,kto-pierwszy-odda-euro,wiadomosc.html i mnie natchnęło na wspomnienia DRACHMY, pamiętacie?

ja niestety nie załapałam się na żywotność tej waluty ale wiem, że tutaj szczerze się za nią tęskni i za tamtymi czasami...

Pieniądze miały większą wartość, wiem że sytuacja gospodarcza była inna, ale wówczas dostawałeś wypłatę i byłeś gość!

Według tych doniesień, spekulanci twierdzą, że do 2016 roku Grecja będzie pierwsza, która pożegna się z eurolandem i pytanie czy wtedy będziemy mieli powrót do przeszłości?

Oczywiście na szczycie w Davos wszyscy zapewniali, że strefa euro przetrwa i dołączą do niej nowe kraje: http://edition.cnn.com/2011/BUSINESS/01/27/switzerland.davos.sarkozy.euro/index.html

No to macie ode mnie w prezencie -  temat na nocny koszmar albo piękny sen;

DOBRANOC;)?

czwartek, 27 stycznia 2011, anilek25

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2011/01/28 17:32:14
pamietamy, pamietamy :D i wcale nie obrazilabym sie gdyby drachma wrocila :) na pamiatke zostawilam kilka banknotow :) moze sie jeszcze przydadza :/ ;)
-
2011/01/28 19:21:36
To takie nostalgiczne gadanie... w Polsce się tęskni za PRL, bo kiedyś to była wypłata... zawsze się dobrze wspomina stare czasy, bo pamiętamy tylko dobre rzeczy..o złych zapominamy. Ważne jest też ilość... drachm było duuuużo to wydawało się, że mamy nie wiadomo ile kasy. Euro ma o wiele wieksza wartość... to wydaje się, że mamy mniej kasy. Dodatkowo beznadziejny rząd Grecji co przesadził z wydatkami a zapomniał zadbać o finansowanie tego.
To czy Ero , czy drachma,marka czy złotówka...nie ma znaczenia. Ważne są warunki gospodarcze kraju i jego kondycja finansowa.
Strefa Euro na bank sie nie rozpadnie. Wręcz przeciwnie... gdy zaczną się przyłączać kolejne kraje na wstąpienie do strefy zdecydują się nawet te kraje która zawsze były przeciwne (UK, Dania).